Mládková skočnila ôsma vo finále rýchlostnej kanoistiky na K1 200 m

04.06.2017 Celý región

Belehrad 4. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v rýchlostnej kanoistike Ivana Mládková obsadila ôsmu pozíciu v nedeľňajšom A-finále K1 200 m na podujatí Svetového pohára v srbskom Belehrade. Na víťaznú Linneu Stensilsovú zo Švédska stratila viac ako jeden a pol sekundy.

V rovnakej disciplíne mužov obsadil Martin Vajda 22. miesto, v C-finále zajazdil štvrtý najlepší čas. Matej Michálek bol v K1 500 m celkovo 24., v C-finále skončil na šiestej pozícii.

Slovenské štvorkajaky absolvovali na 500-metrovej trati B-finále, družstvo Peter Gelle, Miroslav Zaťko, Ľubomír Beňo, Martin Jankovec klasifikovali na jedenástom mieste a kvarteto Martin Nemček, Milan Fraňa, Samuel Baláž, Adam Bote skončilo pätnáste.

SP v rýchlostnej kanoistike - výsledky:

muži:

K1 200 m

A-finále: 1. Maxime Beaumont (Fr.) 35,422 s, 2. Liam Heath (V. Brit.) +0,010, 3. Carlos Garrote (Šp.) +0,188

C-finále: 1. Dmitrij Traciakov (Biel.) 37,440 s, 2. Sergej Tokarnickij +0,050, 3. Yingjie Toh (Sing.) +0,082, 4. Martin VAJDA (SR) +0,167

K1 500 m

A-finále: 1. Josef Dostál (ČR) 1:39,356 min, 2. Rene Poulsen (Dán.) +0,960 s, 3. Roi Rodriguez (Šp.) +1,480

C-finále: 1. Cyrille Carre (Fr.) 1:42,104 min, 2. Gonzalo Carreras (Arg.) +0,152 s, 3. Alexej Mochalov (Uzb.) +0,552, ... 6. Matej MICHÁLEK (SR) +1,752

K4 500 m

A-finále: 1. Max Rendschmidt, Tom Liebscher, Ronald Rauhe, Max Lemke (Nem.) 1:19,812 min, 2. Sebastien Jouve, Maxime Beaumont, Guillaume Decorchemont, Etienne Hubert (Fr.) +0,916 s, 3. Jakub Špicar, Radek Šlouf, Daniel Havel, Jan Štěrba (ČR) +1,380

B-finále: 1. Omar Andrés, Pablo Torres, Juan Cáceres, Manuel Lescano (Arg.) 1:23,524 min, 2. Peter GELLE, Miroslav ZAŤKO, Ľubomír BEŇO, Martin JANKOVEC (SR) +0,312 s, 3. Maxence Beauchesne, Marshall Hughes, Ryan Cochrane, Pierre-Luc Poulin (Kan.) +0,728, ... 6. Martin NEMČEK, Milan FRAŇA, Samuel BALÁŽ, Adam BOTEK (SR) +1,192

ženy

K1 200 m

A-finále: 1. Linnea Stensilsová (Švéd.) 41,020 s, 2. Špela Janičová (Slovin.) +0,050, 3. Marta Walczykiewiczová (Poľ.) +0,187, ... 8. Ivana MLÁDKOVÁ (SR) +1,587